Türkiye’nin en kapsamlı içeriğine ve çocuk yayın kuruluna sahip tek çocuk dergisi olan minikaGO, 6. sayısıyla raflardaki yerini aldı.

Türkiye’nin seçkin yazar ve çizer kadrosuna sahip olan ve Turkuvaz Medya tarafından çıkarılan derginin haziran sayısı ramazan ve yaz tatiline özel tasarlanan kapağıyla çocuklara sesleniyor. Ramazanın neşesine ve tatilin eğlencesine sayfalarını açan dergide masallar, şiirler, bilmece-bulmacalar, çizgi roman ve oyun sayfaları arasında zevkle dolaşacaklar. Derginin haziran sayısı çocuklara yönelik geniş ramazan içeriği ve tatilde yapılabilecek çeşitli etkinliklerle göz dolduruyor.

ÇOCUKLARI GÜLÜMSETEN BÜYÜK KADRO

Genel Yayın Yönetmenliğini çocuk edebiyatı yazarı H. Salih Zengin’in yaptığı derginin haziran sayısında usta yazar ve çizerlerden Mevlâna İdris, Sühâ Yıldız, Deniz Özen, Nurten Deliorman, Yavuz Turhan, Eren Dedeleroğlu, Merve Özdoğan, Ersin Şahin, Esra İlter Demirbilek, Berk Öztürk, Ferit Avcı, Saadet Ceylan, Erol Erdoğan, Esin Şahin, Semih Can, Reza Hemmatirad, Fatma Betül Yıldız ve Servet Gürbüz gibi isimler yer alıyor. Derginin kapak çizimi Ersin Şahin’e ait.

RAMAZAN’A ÖZEL AY TAKVİMİ ÇARKI

minikaGO Dergisi’nin haziran sayısında daha çok ramazan ayında duyduğumuz kelimelerden oluşan bir sözlük, bayram coşkusunu anlatan yazılar yer alıyor. Ayrıca tatilde yapılabilecekler listesi ise çocukları bekliyor. Dergi ile beraber Ramazan boyunca Ay’ın hâllerini takip edebilecekleri Ay takvimi çarkı hediye ediliyor.

TATİLE ÖZEL DOĞA DEDEKTİFLERİ DEFTERİ

Tüm bayilerde 6 TL’ye satılan dergi ile birlikte bu ay çocuk okurlara tatilde doğanın tadını çıkarmaları için özenle hazırlanan Doğa Dedektifleri Defteri hediye ediliyor. Babalar Günü’ne özel olarak hazırlanan ve babalar üzerinden akrabalık ağlarını öğreten Aile Bağları posteri de minikaGO’nun bu ay verdiği hediyelerden.

Çocukların okuldaki eğitimlerine katkı sağlamasının yanı sıra genel kültürlerini zenginleştiren bir içeriğe sahip olan dergi, birbirinden renkli illüstrasyonların eşlik ettiği metinlerle çocukların eğlenirken öğrenmesini sağlıyor. Bilmeceler, oyunlar, masallar, çizgi romanlar, gezi yazıları, el becerileri gibi çocukların çok sevdiği içeriklerle 64 sayfalık bir yolculuk çocukları bekliyor.

%d blogcu bunu beğendi: