Turkuvaz Medya tarafından 3-6 yaş grubu çocuklar için yayınlanan minikaÇocuk Dergisi’nin altıncı sayısı raflardaki yerini aldı. Haziran ayının  kapak konusunu Güneş’e ayıran dergi, ilgi çeken içeriğiyle bütün çocukları kuşatmayı hedefliyor.

Türkiye’nin seçkin yazar ve çizerleriyle hazırlanan minikaÇocuk Dergisi, eğitici, öğretici ve zengin içeriğiyle dolu dolu bir sayı sunuyor. Genel yayın yönetmenliğini H. Salih Zengin’in yaptığı dergi, çocukların hayâl dünyalarını, dil gelişimini, zihinsel ve bedensel becerilerini destekleyecek bir üslupta hazırlanıyor. Güneş ve komşularından hareketle çocuğun dikkatini gökyüzüne çeken dergi, yaş grubuna uygun eğlenceli bilgiler de veriyor. Çocukların motor ve el becerilerini geliştiren derginin tüm sayfalarında Güneş, onlara merhaba diyor.

ÇOCUK DERGİSİNE DEV KADRO

3-6 yaş grubundaki çocuğun tek başına yapabileceği etkinliklerin yanında ebeveynlerinin yardımına ihtiyaç duyabileceği sayfalarla da süslenen derginin haziran sayısında Mevlâna İdris, Ayşın Ersoy Erdem, H. Salih Zengin, Merve Özdoğan, Nurten Deliorman, M. Ahmet Demir, Necmettin Asma, Deniz Özen, Servet Gürbüz, Ersin Şahin, Esra İlter Demirbilek, Esin Şahin, Cahit Zarifoğlu, Saadet Ceylan ve Yavuz Turhan gibi yazar ve çizerler yer alıyor. Derginin kapak çizimi Saadet Ceylan’a ait.

PARMAK KUKLALARLA PERDE ARALANIYOR

Güneş’in parlak ışınları ve gökyüzündeki komşularıyla çocukların hayal dünyalarına dâhil olan minikaÇocuk Dergisi’nin haziran sayısında üç hediye veriliyor. Çocuklar, Karagöz parmak kuklaları ile büyükleri ve arkadaşlarıyla eğlenceli vakit geçirebilecekler. Kazı – çiz kartonu ile rengârenk resimler yapacaklar. Gezegenleri ise neşeli çıkartmalarla öğrenecekler. Bütün bayilerde 5 TL’ye satılan minikaÇocuk, haziran sayısının kapağıyla çocuklara gülümsüyor.

%d blogcu bunu beğendi: