Türkiye’nin en kapsamlı içeriğine ve çocuk yayın kuruluna sahip tek çocuk dergisi olan minikaGO, “Haydi Okula” kapağıyla raflardaki yerini aldı.

Türkiye’nin seçkin yazar ve çizer kadrosuna sahip olan ve Turkuvaz Medya tarafından çıkarılan minikaGO dergisinin eylül sayısı yeni bir okul döneminde çocuklara eşlik ediyor.  Dergi çocukların okul sevincine masallar, şiirler, denemeler, bilmece-bulmacalar, çizgi roman ve oyun sayfaları ortak oluyor.

OKUL İÇİN 2 HEDİYE BİRDEN

minikaGO dergisinin bu ayki hediyelerinden biri üzerinde rengârenk çizgilerin olduğu takvimli kalemlik… Çocuklar, dergi ile verilen parçaları derginin içindeki tarife uygun olarak birleştirip takvimli bir kalemlik yapabilecekler. Ayrıca derginin diğer hediyesi ise eğlenceli çizimlerle hazırlanan haftalık ders programı çizelgesi…

 

ÇOCUKLARI GÜLÜMSETEN BÜYÜK KADRO

Genel Yayın Yönetmenliğini çocuk edebiyatı yazarı H. Salih Zengin’in yaptığı derginin eylül sayısında usta yazar ve çizerlerden Mevlâna İdris, Sühâ Yıldız, Deniz Özen, Nurten Deliorman, Yavuz Turhan, Betül Akzambaklar, Eren Dedeleroğlu, Merve Özdoğan, Esra İlter Demirbilek, Berk Öztürk, Ferit Avcı, Saadet Ceylan, Erol Erdoğan, Esin Şahin, Semih Can, Reza Hemmatirad, Gökhan Özcan, Gökhan Akçiçek, Fatma Betül Yıldız ve Servet Gürbüz gibi isimler yer alıyor. Derginin kapak çizimi Eren Dedeleroğlu’ya ait.

Çocukların okuldaki eğitimlerine katkı sağlamasının yanı sıra genel kültürlerini zenginleştiren bir içeriğe sahip olan dergi, birbirinden renkli illüstrasyonların eşlik ettiği metinlerle çocukların eğlenirken öğrenmesini sağlıyor. Bilmeceler, oyunlar, masallar, çizgi romanlar, gezi yazıları, el becerileri gibi çocukların çok sevdiği içeriklerle 64 sayfalık bir yolculuk çocukları bekliyor.