Turkuvaz Medya tarafından 3-6 yaş grubu çocuklar için yayınlanan minikaÇOCUK dergisinin dokuzuncu sayısı raflardaki yerini aldı. Eylül ayının kapak konusunu leyleklere ayıran dergi, ilgi çeken içeriğiyle bütün çocukları kuşatmayı hedefliyor.

Türkiye’nin seçkin yazar ve çizerleriyle hazırlanan minikaÇOCUK dergisi; eğitici, öğretici ve zengin içeriğiyle dolu dolu bir sayı sunuyor. Genel yayın yönetmenliğini H. Salih Zengin’in yaptığı dergi, çocukların hayal dünyalarını, dil gelişimini, zihinsel ve bedensel becerilerini destekleyecek bir üslupta hazırlanıyor. Dergi, eylül ayında çocuklara göçmen leylekleri anlatıyor. Leyleklerin nasıl hayvanlar oldukları yaş grubuna uygun bir şekilde eğlenceli oyunlar ve görseller eşliğinde işleniyor. Çocukların motor ve el becerilerini geliştiren derginin tüm sayfalarında leylekler onlara gülümsüyor.

LEYLEKLERİ ANLATAN EĞLENCELİ HEDİYELER

Göçmen kuş ne demek, leylekler neden göç ediyor, leylek türleri vb. konuları çocuklara aktaran minikaÇOCUK dergisi eylül sayısında üç hediye veriyor. Üç Boyutlu Leylek Yapboz’u ile çocukların şekil tamamlama bilgisi gelişecek. Ayrıca çocuklar, Leylek Eşleştirme Kartları ile de hafızalarını kuvvetlendirebilecekler. Rengârenk leylek çıkartmalarını derginin ilgili sayfasında kullanarak kendi hikâyelerini oluşturacaklar. Bütün bayilerde 5 TL’ye satılan minikaÇOCUK dergisi, renkli içeriği ile çocukların dünyasına katılmaya devam ediyor.

SEÇKİN YAZAR VE ÇİZERLER minikaÇOCUK DERGİSİNDE!

3-6 yaş grubundaki çocuğun tek başına yapabileceği etkinliklerin yanında ebeveynlerinin yardımına ihtiyaç duyabileceği sayfalarla da süslenen derginin eylül sayısında Mevlâna İdris, Ayşın Ersoy Erdem, H. Salih Zengin, Merve Özdoğan, Nurten Deliorman, M. Ahmet Demir, Deniz Özen, Semih Can, Servet Gürbüz, Esra İlter Demirbilek, Esin Şahin, Berk Öztürk, ve Yavuz Turhan gibi yazar ve çizerler yer alıyor. Derginin kapak çizimi Berk Öztürk’e ait.

%d blogcu bunu beğendi: