Türkiye’nin en kapsamlı içeriğine ve çocuk yayın kuruluna sahip tek çocuk dergisi minikaGo, 4. sayısıyla raflardaki yerini aldı.

Türkiye’nin en seçkin yazar ve çizer kadrosuna sahip olan ve Turkuvaz Medya tarafından çıkarılan derginin nisan sayısı ilkbahar kapağıyla çocuklara sesleniyor.

Çocukların okuldaki eğitimlerine katkı sağlamasının yanısıra genel kültürlerini zenginleştiren bir içeriğe sahip olan dergi, birbirinden renkli illüstrasyonların eşlik ettiği metinlerle çocukların eğlenirken öğrenmesini sağlıyor. Bilmeceler, oyunlar, masallar, çizgi romanlar, gezi yazıları, el becerileri gibi çocukların çok sevdiği içeriklerle 64 sayfalık bir yolculuk çocukları bekliyor.

Nisan sayısının kapak konusunu ilkbahara ayıran minikaGO, çiçek açan ve tomurcuklanan bitkilerin arasından çocuklara renkli bir dünyanın kapısını aralıyor. Dergide yer alan bütün çalışmalar ilkbaharın getirdikleriyle çocukların dünyasına eğiliyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusuna eşlik eden dergi, titizlikle hazırlanan sayfalarıyla bambaşka bir zenginlik sunuyor.

Genel Yayın Yönetmenliği’ni çocuk edebiyatçısı H. Salih Zengin’in yaptığı derginin nisan sayısında usta yazar ve çizerlerden Mevlâna İdris, Deniz Özen, Yavuz Turhan, Eren Dedeleroğlu, Betül Akzambaklar, Merve Özdoğan, Ersin Şahin, Esra İlter Demirbilek, Berk Öztürk, Ferit Avcı, Saadet Ceylan, Erol Erdoğan, Esin Şahin, Reza Hemmatirad, Fatma Betül Yıldız ve Servet Gürbüz gibi isimler yer alıyor.

KUTLU DOĞUM HAFTASI’NA ÖZEL İÇERİK

minikaGO Dergisi’nin nisan sayısında ayrıca Kutlu Doğum Haftası’na özel içerikler de yer alıyor. Dergide Hz. Muhammed’in çocuklarla oynadığı oyunlar, onlar için söylediği sözler ve kitaplar işleniyor.

6 TL’ye bütün bayilerde satılan dergi ile birlikte bu ay çocuk okurlara genel kültürlerine katkı sağlayacak Bilgi Yolu oyunu ve Arif Nihat Asya’nın Naat şiirinin posteri de hediye olarak veriliyor.

%d blogcu bunu beğendi: