Gündem toz duman içinde. Savaşlar, kara haberler, insanlık dramlarından geçilmiyor. Bu tatsız haberlerden neredeyse nefes almak imkansız bir hale geldi.

Size beyaz bir haber verelim. İçimiz ferahlasın.

Şahin Taş‘ın “Şiir Sanatı Üstüne Günsüz Günlükler” isimli kitabını okuyanlar bilir. Öner Fikri adında bir şairden bahsedilir orada. Taş, bu şairin “Yağmur” isimli şiirinden hareketle şunları not düşmüştür kitaba:

“Öner Fikri, bir sahaftan aldığım ‘Uydum Suyun Aklına’ adlı kendi yayını şiir kitabındaki ‘Çimdikliyor denizi / Binlerce yerinden.’ diye başlayıp biten o kısacık ‘Yağmur’ şiiriyle sevdiğim, ne ismini ne cismini başkaca bir yerde görmediğim şair, nerelerdedir kim bilir?”

Benim içimi burkmuştu bu soru. İçimden bu kayıp şairin ortaya çıkmasını ümit etmiştim. Sadece bu iki müthiş mısra bile Öner Fikri ismini bir kenara not etmemize yeterdi aslında. Ancak bir okur olarak böyle güzel bir şairin yeni şiirlerinden veya eski şiirlerinin yeni baskısından neden mahrum kalalım?

Yazılı Kağıt Yayınları, Şahin Taş’ın ve şiir severlerin bu içten sorusuna cevap niteliğinde güzel bir iş çıkardı ve Öner Fikri’nin ikinci kitabını bastı. Kendisini nasıl buldu, ona nasıl ulaşıldı meçhul tabi. Belki Öner Bey’le bu konu üzerine bir söyleşi yapma imkanımız da olur. Şiirini boynu bükük bırakan o kadar çok şair var ki. Umarım onlar da geri dönerler yazın dünyasına.

Kitabın ismi “DÜŞER SUYA KIRILIR“.

Meraklıları için kitabı isteyebilecekleri e-posta adreslerini verelim:

yazilikagiteditor@gmail.com
akabudak@gmail.com

%d blogcu bunu beğendi: