Kuruluşundan beri misyonunu hiç değiştirmeden “Sadece Kitap” alanında yoğunlaşan ve her yıl, bir önceki yıla nazaran iki katı artışla büyüyen Kitapyurdu’nun ilk kez düzenleyeceği
1. Ulusal Fotoğraf Yarışması “Kitap ve İnsan” için başvurular başladı.

Kitapyurdu.com 17 Yaşında…

Türk Fotoğrafının gelişmesi, geniş kitlelere ulaşması, Ulusal ve Uluslararası platformlarda daha etkin temsil edilmesi için çalışmalar yapan bir sanat dalı kuruluşu olan Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) ile Kitapyurdu’nun birlikte yürüttüğü “Kitap ve İnsan” temalı fotoğraf yarışmasına herkes katılabilecek.

1. Ulusal Fotoğraf Yarışması “Kitap ve İnsan” teması ile alanında bir ilk olması yanı sıra gelenekselleşerek her yıl ‘kitap ve okumak’ üzerine yarışmalar dizisinin birincisi olarak başlatıldı. Kitapyurdu’nun Kurucusu Sadi Kizir: “Kitap ve insan ilişkisine dair birçok yazı çalışmasını destekleyecek nitelikte olan yarışmamız, renkli veya siyah beyaz fotoğrafları birlikte değerlendireceğiz. Yarışma “Kitapyurdu.com” tarafından düzenlenmekte ve yürütücülüğü de yine biz gerçekleştireceğiz. Yarışma sürecinde ve salonda Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) temsilcisi bulunacaktır. Böylelikle yarışmanın kurumsal açıdan önemi ve profesyonelliği üst düzeyde olacaktır. Bireylerin tatlı bir rekabetle kültürel açıdan zengin bir sosyal faaliyet göstermesini sağlayan yarışmaların ödülleri de okuyucular için çekici bir hal almaktadır.” dedi.

Yarışmacı hazırlamış olduğu üç fotoğrafla birlikte yarışmaya katılabiliyor. Yarışma şartlarında fotoğrafların, fotoğrafik niteliğini yitirmelerine yol açmayacak her türlü sayısal (dijital) müdahale serbest olup bu konuda seçici kurulun kanaatinin geçerli olacağı özellikle vurgulanmış. Yarışmaya gönderilecek eserlerin tamamen kişiye ait olması, farklı durumlarda ise değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik bir davranış olarak kural ihlali sayılacağı ifade edildi. Yarışmaya Son Başvuru Tarihi: 31 Mart 2017 Cuma günü Türkiye saati ile 23.00’da sona eriyor.

Katılmak isteyenlerin Yarışma şartlarını ve detaylı bilgiyi http://www.kitapyurdu.comve TFSF’nin http://www.tfsf.org.tr veya http://tfsfonayliyarismalar. org adreslerinde öğrenebilirler.

%d blogcu bunu beğendi: