Türkiye’nin en kapsamlı içeriğine ve çocuk yayın kuruluna sahip tek çocuk dergisi olan minikaGO, 7. sayısıyla raflardaki yerini aldı. Derginin bu sayısı 15 Temmuz’da kahramanca direnip şehit olan çocuklara adandı.

Türkiye’nin seçkin yazar ve çizer kadrosuna sahip olan ve Turkuvaz Medya tarafından çıkarılan derginin temmuz sayısı bayrak ve vatan bilincini çocuklara aşılamak için özel tasarlanan kapağıyla okurlarına sesleniyor. Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz’da yaşanan kötü geceden çocuklar da etkilendi. Küçük büyük demeden pek çok insan bu hain girişimin karşısında dimdik durdu. minikaGO dergisi ise bu direnişi çocukların yaş grubuna uygun şekilde sayfalarına taşıdı. Masallar, şiirler, denemeler, bilmece-bulmacalar, çizgi roman ve oyun sayfaları arasında bayrağımızın ve vatanımızın önemini bir kez daha kavrayacaklar. Derginin temmuz sayısı çocuklara yönelik geniş vatan ve bayrak içeriği ile göz dolduruyor.

VATANINA VE BAYRAĞINA SAHİP ÇIKAN ÇOCUKLARA ARMAĞAN

minikaGO dergisinin temmuz sayısında vatan ve bayrak sevgisi hakkındaki etkileyici yazı ve şiirler, çarpıcı çizimlerle ele alınıyor. 15 Temmuz’da halkın kahramanca duruşu çocuklar için özenle işleniyor. İyi bir vatandaş olmak ve ülkemizi korumak için bir çocuğun neler yapabileceği açık bir dille anlatılıyor. Ayrıca bayrağımızın nasıl doğduğu dikkat çeken sayfalar arasında… Derginin bu sayısı 15 Temmuz’da kahramanca direnip şehit olan çocuklara adanıyor.

DEV İSTİKLAL MARŞI POSTERİ HEDİYE

Bağımsızlığımızın sembollerinden olan İstiklal Marşı’nı çarpıcı bir tasarımla hazırlana büyük boy posteri çocuklara hediye ediliyor. Ayrıca kısa bilgi ve bayraklarıyla birlikte 32 ülkenin tanıtıldığı bilgi kartları çocukları bekliyor. Tüm bayilerde 6 TL’ye satılan derginin üçüncü hediyesi ise renkli tasarımlarıyla dikkat çeken yaz tatili hatıra defterleri…

ÇOCUKLARI GÜLÜMSETEN BÜYÜK KADRO

Genel Yayın Yönetmenliğini çocuk edebiyatı yazarı H. Salih Zengin’in yaptığı derginin temmuz sayısında usta yazar ve çizerlerden Mevlâna İdris, Sühâ Yıldız, Deniz Özen, Nurten Deliorman, Yavuz Turhan, Betül Akzambaklar, Eren Dedeleroğlu, Merve Özdoğan, Ersin Şahin, Fatma Nur Yılmaz, Gülçin Durman, Esra İlter Demirbilek, Berk Öztürk, Ferit Avcı, Saadet Ceylan, Erol Erdoğan, Esin Şahin, Semih Can, Reza Hemmatirad, Fatma Betül Yıldız ve Servet Gürbüz gibi isimler yer alıyor. Derginin kapak çizimi Ersin Şahin’e ait.

Çocukların okuldaki eğitimlerine katkı sağlamasının yanı sıra genel kültürlerini zenginleştiren bir içeriğe sahip olan dergi, birbirinden renkli illüstrasyonların eşlik ettiği metinlerle çocukların eğlenirken öğrenmesini sağlıyor. Bilmeceler, oyunlar, masallar, çizgi romanlar, gezi yazıları, el becerileri gibi çocukların çok sevdiği içeriklerle 64 sayfalık bir yolculuk çocukları bekliyor.

%d blogcu bunu beğendi: