Tayyip Atmaca’nın çıkardığı Hece Taşları dergisinin, 24.sayısı e-posta kutularına düştü. Her sayısında Türk Edebiyatının öncü isimlerini kapağına taşıyan dergi, bu sayısında okurlarını Aşık Sümmani ile selamlıyor. Giriş sayfasında Tayyip Atmaca şöyle sesleniyor derginin okurlarına:

“Derdimizle demlenmeye başladık, gönlümüzle baksak uzaklar yakın, gözümüzle yakın uzaklaşıyor, her halimiz şükürden bir kıvılcım, için için tutuşuruz yanarız, yangınımız başka yere sıçramaz, gökten inen yağmurlardan kaçarız, kendi yağmurumuz söndürmez bizi.

Derdimizle demlenmeye başladık, dünyanın çayını koyduk kenara, kapımızda dinleniyor örklü at, ha bir an önce ha bir an sonra, hazır ve nazırım her an sefere, topal bir karınca olsa da gönlüm, ruhum yirmisinde bir delikanlı, kınına dar gelen bir kılıç gibi, ya da bir ok olur uçar zafere.”

Hece Taşları, Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 2016 yılının en iyi “Elektronik Dergi”si seçilmişti.

Derginin önceki sayılarında kapağa taşınan bazı isimler şöyleydi: Kemalettin Kamu, Ziya Osman Saba, Seyrani, Nabi, Necip Fazıl Kısakürek, Ahmet Hamdi Tanpınar,

Daha önce de Kırağı dergisini çıkaran Tayyip Atmaca, hem bu dergiyi hem de Hece Taşları dergisini kendi kişisel web sayfasında arşivliyor. Sayfada Atmaca’nın şiirleri, yazıları ve söyleşileri de yer almakta. Ulaşmak isteyenler için adres şöyle: www.tayyibatmaca.net/

 

%d blogcu bunu beğendi: