Katılım

Paylaş

1- Dergibi, kollektif bir yapıya sahip olup; belirli bir çizgiyi yakalamış, anayasada belirtilen hak ve özgürlükler ile kısıtlamaların dışına taşmamış her türlü kültür, sanat ve edebiyat içeriğine açıktır.

2- Dergibi; Telif Hakları Kanunu’nda “sahibinin hususiyetini taşıması, şekillenmiş olması, kanunda sayılan eser türlerinden birine girmesi ve fikri bir çabanın sonucu olması” olarak tanımı yapılan ve maddi bir kazanım getirmesi beklenen ürünlerin yayımından doğan telifi -bu hakkı tanımakla beraber- ödemez.

3- Yayımlanmayan ürünler 3. şahıslarla paylaşılmaz.

4- Yayımlanan ürünlerden yapılacak alıntı ve kaynak göstermelerde Yazar’a ve Yazı Adresine atıfta bulunulması ‘Creative Commons Licence’ gereği, zarurîdir. Adı geçen lisans koşullarına uygun alıntılarda telif sahibinden izin alınması gerekmemektedir.

5- Yayımlanacak ürünler daha önce İnternet üzerinde yayımlanmamış olmalıdır.

6- Olağandışı bir durum sözkonusu olmadıkça, Dergibi yazar imlâsına müdahale etmez. Bununla birlikte, TDK‘nca belirlenen imlâ kurallarının dikkate alınması esastır. Dergibi, ürünlerde tashihe gitme hakkını saklı tutar.

7- Yayımlanan ürünlerdeki intihal, kaynak göstermeme, yasalara mugayir ifade kullanma gibi durumlarda mesuliyet yazara aittir.

8- Dergibi‘de yayımlanan yazılara yapılacak yorumlarda tahkir, tezyif, tekfir içeren ifadelere başvurulması durumunda yorum uyarı yapılmaksızın kaldırılır ve yorum sahibinin hesabı süresiz kapatılır.

9- Üyelik ve ürün paylaşımı ücretsizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir